Mindenért te vagy a hibás? Sosem vagy elég jó? Folyton bűntudatod van? Ez is lehet ennek az oka:
Ha a fentieket gyakran érzed, akkor biztosan sok időt fordítasz arra, hogy még jobb legyél. Önfejlesztés, farigcsálod magadat, mert még mindig nem vagy elég jó, félsz, hogy amit csinálsz, abban esetleg hibázol…A saját családodban valaki rossz szemmel néz rád. A párod elhiteti veled, hogy te vagy az oka a gondoknak, és te folyton bizonyítgatod, hogy nem így van. Sokat fektetsz abba, hogy elfogadjanak. A kolléga irigy rád vagy kipiszkálnak a munkahelyedről. Vállalkozó lennél, de egyszerűen nem találnak meg az emberek…
Ezek csak gondolatébresztők. Ha ilyen és hasonló érzésekkel küzdesz vagy ezekből néhánnyal, akkor érdemes megnézni, hogy a családodban jelen van-e a kitagadás. Akár most, akár egy korábbi generációban történt ez, egy biztos, hogy hat rád, akkor is, ha nem is tudsz róla. Lehet, te lettél kitagadott vagy „csak azokat a tüneteket produkálod”, mégpedig azért, hogy egy korábbi kitagadottal lojalitást vállalj tudat alatt. Kitagadottnak lenni nem csak azt jelenti, hogy valaki nem kap az örökségből. Kitagadott az, akire pikkel a család valamilyen okból. Ez az ok sokféle lehet. Származás, vallás, alkoholizmus, bűntett, szégyenteljes cselekedet, válás, szexuális orientáltság…
Az a jó hír, hogy a családállításban ennek gyökerét meg lehet találni és fel is tudjuk oldani. REND lesz a családban és így végre a lelkedben.
Hogyan hathat ez például egy párkapcsolatban?
Réka régóta párkapcsolati problémával küzd, melynek háttere sokrétű, több állítás tárta fel az összetett okokat. Ami az egyik legfájóbb pontja, hogy a párja folyton őt okolja mindenért, akármi nehézség történik, annak ő az oka. Dinamikájuk jellemzője, hogy a párja rossznak lássa, láttassa őt. Ezért Réka nem érti sem magát, hogy miért marad benne ebben a kapcsolatban, sem a párját, hogy miért van vele, ha őt rossznak látja.

Családállítás után megértette saját magát. Megmutatkozott, hogy testvérei is kitagadták féltékenység miatt. Testvére is folyton okot keresett, keres, hogy Rékát rossznak lássa, láttassa. (Ennek persze szüleik párkapcsolati konfliktusához volt köze.) Korábban pedig nagymamáját sem fogadták el a nagypapa szülei, kifejezetten bántották. Rékát már iskolás korában is kitagadták, ott is a fiúk. Azóta „javítgatja” magát. Gyerekkorától bizonygatja a férfiaknak, hogy ő nem rossz, mindig meg kell védenie magát, pont, mint gyerekkorában, és pont, mint a nagymamának. Ezért ismételte párkapcsolati szinten is ezt a „játszmát”. Az oldás utántól tud Réka szabadon dönteni, hogy megy vagy marad, mert már nem kell ezen a „kitagadott módon” a kapcsolódásait keresnie. Így nyílik esélye arra, hogy egyenrangú párt válasszon, ha akar. Vagy, esélye nyílik arra, hogy megélje magát egyenrangúnak, és ezáltal változást generáljon az aktuális kapcsolatában, ahol már nem ad teret az elnyomásnak.
Innen nézve milyen érdekes, hogy amikor sosem vagyok elég, bűntudatom van mindenért, hibásnak érzem magam folyton, nem az lesz majd a megoldás, hogy „megjavítsam” magamat.
Mindenkinek más a története, más állítás, más oldás. Ha azonosulni tudsz a fenti érzések valamelyikével, érdemes lehet dolgozni az ügyön, mert olyan felszabadulást hozhat, amire régóta vágysz…
Ha többet szeretnél megtudni a családállításról vagy kipróbálnád, itt érhetsz el: https://csaladallitasamegoldasert.hu/idopont/